Halco Lighting Technologies LLWP-120-3 ProLED White Pool and Spa Lamp, 120 Volt, 21 Watt
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
02
quantity
Product details
Category
Halco ProLED White LED Pool and Spa Lamps provide significant energy reduction and maintenance costs over inefficient incandescent lamps for pool and/or spa installations. These cool white LED lamps fit most standard pool and fixtures. The lamps frosted lens provides even light distribution throughout the pool and/or spa. Product Information Voltage - 120 VAC Wattage - 21W Lumens - 1500 LED Color - Cool White 6500K Incandescent Equivalent - 300W Front Diameter - 5.25" Depth - 5.35"
  • Cool White Color
  • Enhances Water Appearance
  • Long Life LED
  • Frosted Lens
  • Uses up to 90% Less Energy Than Incandescent